Poskytujeme aj NonStop službu alebo môžete využiť objednávkový formulár a objednať sa.

Krtkovanie a čistenie kanalizácii

Pomocou krtkovania Vám vieme rýchlo pomôcť s vyčistením upchatého umývadla, neodtekajúceho drezu, sifónu, zapchatého sprchovacieho kútu, vane, WC či pisoáru. Je to spôsob elektromechanického čistenia pomocou zariadenia nazývaného Krtko a čistiacej struny s hrotom na konci. Použitie istého druhu čistiaceho nadstavcu sa špecifikuje podľa druhu upchávky potrubia a úrovne znečistenia. Čistiace struny sa líšia aj veľkosťou, preto je dôležité použiť správnu veľkosť, ktorá závisí od priemeru odtokovej rúry a dĺžky čisteného úseku. Ktrkovanie vieme účinne použiť pri odpadových potrubiach v rozmedzí veľkostí od 30 mm až po 150 mm.

Vysokotlakové čistenie kanalizácii

Hydročistenie je spôsob čistenia kanalizácie, pri ktorom využívame silný prúd vody. Jedná sa o veľmi účinnú alternatívu krtkovania. Cez tlakovú hadicu, zavedenú do potrubia, sa do znečistenej kanalizácie vháňa voda pod tlakom až 150 bar – 250 bar do trysky, ktorá následne rozráža upchaté miesta. Dôležité je požitie správnej trysky, podľa spôsobu čistenia a druhu znečistenia. Týmto spôsobom sa aj priebežne čistia bočné steny potrubia od mastnoty, vodného kameňa, sedimentov, usadených minerálov a iných látok. Všetky odpadné látky prúd vody z rúry odplavuje ďalej do odtoku a rúry ostávajú čisté ako nové. Tlakový spôsob čistenia slúži aj ako prevencia proti ďalšiemu zahlteniu a upchaniu. Používame ho pri rúrach o veľkosti od 80 mm až do 300 mm.

S čím sa denne stretávame

v oblasti krtkovania a čistenia kanalizácií

Monitoring a trasovanie potrubia a kanalizácie

Radi Vám poskytneme monitoring Vášho potrubia pomocou inšpekčnej kamery, ktorý je možné vykonať pri veľkostiach rúr od 35 mm až po 250 mm. Je to spôsob, ako ľahko objaviť príčinu alebo pôvod poruchy kanalizačného potrubia. Dokážeme tak odhaliť aj rizikové úseky kanalizácie, zlé spádovanie, zúženie prietoku rúry, deformácie, závaly, poprípade neodborne nainštalovaný odtok. Na monitoring využívame signálny vysielač (sondu), pomocou ktorej vieme sledovať a vytýčiť trasu a hĺbku, v ktorej sa kanalizácia nachádza, a presne zacieliť miesto havárie, či úsek poškodenia. Taktiež ponúkame možnosť nahrávania celého inšpekčného úkonu.